درباره ما

شرکت شیمی پژوهان (سهامی خاص) ؛ فعالیت خود را از سال 1380 با سرمایه ‏گزاری بخش خصوصی در شهرک صنعتی اردبیل ، با هدف تولید جاذب های کربنی در ایران آغاز نمود و در سال 1385 موفق به اخذ پروانه بهره برداری برای تولید انواع مختلف کربن فعال (اکتیو) و کاتالیست صنعتی شد.

شرکت شیمی پژوهان، پس از آن تمام تلاش خود را جهت افزایش میزان تولید و توسعه محصولات با استفاده از مواد اولیه داخل و قیمت قابل رقابت با محصولات خارجی به کار بست و توانست با بکارگیری قابلیت‏ ها و توانمندی‏ های علمی، فنی و تخصصی شرکت ، حیطه فعالیت‏ های خود را در زمینه تولید قطعات گرافیتی، کلسیناسیون و فعال سازی آنتراسیت، تولید کاتالیست بر پایه گاما آلومینا، کلسیناسیون کک نفتی (CPC) و تولید کک متالورژی گسترش دهد.

شرکت شیمی پژوهان، با داشتن تجهیزات آزمایشگاهی برای اندازه‏ گیری مشخصه‏ های فنی، محصولات خود را بر اساس استانداردهای مورد نیاز و تأیید مصرف‏ کنندگان تولید و به صنایع بزرگ کشور مانند صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، پالایشگاه، صنایع قند و گلوکز، صنایع شیمیایی، صنایع تصفیه آب آشامیدنی و تصفیه فاضلاب‏ های صنعتی، عرضه می‏ کند.

شرکت شیمی پژوهان، عضو پارک علم و فناوری اردبیل و یک شرکت دانش بنیان است که گسترش و توسعه دانش تولید محصولات خود را دنبال می‏ کند.